Awaria sieci telekomunikacyjnej

Informujemy, iż w związku z awarią techniczną sieci telekomunikacyjnej, o której poinformowała firma Orange, nie ma możliwości kontaktu telefonicznego pod nr tel.: 74 831 31 29 i 74 832 07 70 z Zarządem Dróg Powiatowych w Dzierżoniowie. Nie jest znany dokładny termin usunięcia awarii.

Wobec powyższego prosimy interesantów, aby do czasu usunięcia awarii kontaktowali się z naszą jednostką pod numerami tel.: 607 448 863 oraz 603 880 094 w godzinach od 7.00 do 15.00

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!

 

ZMIANA ORGANIZACJI PRACY W ZDP

 Od dnia 25 maja 2020 r. 

do odwołania

 zakres działania Zarządu Dróg Powiatowych 

w Dzierżoniowie 

ograniczony zostaje do spraw niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom, 

dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi (nie wliczając osób obsługujących interesantów). 

Zgłaszanie spraw można również realizować poprzez: 

 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ePUAP

telefonicznie nr: 607 448 863, 603 880 094

  listownie:

Zarząd Dróg Powiatowych,

ul. Garbarska 2, 58-200 Dzierżoniów

 

Nowy chodnik i zatoka autobusowa w Ostroszowicach

Zakończono realizację i dokonano odbioru zadania pn.: „Budowa chodnika wraz z zatoką autobusową w ciągu drogi powiatowej 3006D w miejscowości Ostroszowice”.

Zakres robót budowlanych inwestycji obejmował w szczególności: budowę chodnika na długości ok. 90 m i zatoki autobusowej, przebudowę istniejącego chodnika w miejscu projektowanego przejścia dla pieszych, zakup i montaż nowej wiaty przystankowej, przestawienie istniejącej wiaty przystankowej, przebudowę nawierzchni skrzyżowania, zarurowanie istniejącego rowu przydrożnego.

Całkowity koszt robót wyniósł blisko 108 tys. zł.

Wykonawcą przedmiotowego zadania była firma Usługi Ogólnobudowlane Rafał Szlachcic z Olesznej.

IMG 5995

 IMG 6013

 

Sprawca zaśmiecania pasa drogowego ukarany

Wspólne działania pracowników Urzędu Gminy Dzierżoniów, Zarządu Dróg Powiatowych w Dzierżoniowie i dzierżoniowskiej Policji pozwoliły na ustalenie sprawcy zaśmiecania przydrożnych rowów w okolicy Owiesna. Mężczyzna posprzątał zanieczyszczony teren i dodatkowo poniósł dotkliwą karę finansową. 23 kwietnia br. zapadł w Sądzie Rejonowym w Dzierżoniowie wyrok w sprawie nielegalnego wyrzucania śmieci. Sprawca został ukarany grzywną w wysokości 500 zł.

Dbajmy o środowisko, w którym żyjemy i nie zaśmiecajmy go. Pamiętajmy też, że za tego typu wykroczenie grozi kara grzywny do 1000 złotych.

Bez tytułu

 

Odbiór inwestycji drogowej we Włókach

W dniu 6 grudnia dokonano częściowego odbioru inwestycji pn.: „Remont drogi powiatowej nr 3009D na odcinku od km 4+407 – 5+794,39 w miejscowości Włóki”

Zakres dotychczas wykonanych prac obejmował ułożenie nowej nawierzchni na odcinku około 1,4 km.

Do realizacji pozostały jeszcze między innymi pobocza, wykonanie nowej nawierzchni na zjazdach oraz profilowanie rowów przydrożnychPrzewidywany termin zakończenia całej inwestycji – maj przyszłego roku.

Całkowity koszt robót wyniesie około 1,4 mln zł. Na realizację inwestycji Powiat Dzierżoniowski pozyskał dofinansowanie w wysokości 80% w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

dfvf IMG 0233