Uwaga nieprzejezdne drogi!

Informujemy, że z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne (zjawisko okiści) dwie drogi powiatowe oraz dwie wojewódzkie są nieprzejezdne – wyłączone z ruchu kołowego.

Wyłączenie z ruchu dotyczy dróg:

droga powiatowa 3004D na odcinku Kietlice – Ostroszowice

droga powiatowa 3016D na odcinku Kamionki – Przełęcz Jugowska

droga wojewódzka 384 na odcinku Jodłownik – Przełęcz Woliborska 

droga wojewódzka 383 na odcinku Rościszów – Przełęcz Walimska

Uwaga! Zamknięta droga Kietlice - Ostroszowice

Ze względu na intensywne opady śniegu oraz marznącego deszczu na odcinku drogi powiatowej Kietlice-Ostroszowice dochodzi do łamania się gałęzi drzew przydrożnych pod ciężarem śniegu i lodu.

W związku z powyższym droga na tym odcinku w dniu 27.01.br. od godz. 14:30 zostanie zamknięta do odwołania.

        zdj.1 zdj. 2

 zdj. 3

 

Uwaga! Droga na odcinku Bielawa - Kietlice zablokowana

Informujemy, że w dniu 07.10.br. ze względu na awarię sprzętu Podwykonawcy (unieruchomienie koparki na środku drogi) – droga na odcinku Bielawa - Kietlice została zablokowana.

Wykonawca i Podwykonawca dokłada wszelkich starań aby naprawić i usunąć z drogi uszkodzony sprzęt nie później niż do godziny 17:00.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

 

Uwaga! Zamknięta droga na odcinku Bielawa - Kietlice

W związku z realizacją inwestycji pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 3007D na odcinku Bielawa - Kietlice” informujemy, że w dniu 13.10.br. zostanie wprowadzone zamknięcie drogi powiatowej nr 3007D Bielawa – Kietlice od km 3+732 do skrzyżowania drogi powiatowej nr 3007D z drogą powiatową nr 3004D w Kietlicach na czas układania warstw bitumicznych.

Planowane ułożenie warstwy ścieralnej na przebudowywanym odcinku do 18.10.2022 r.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

 

Zakończono przebudowę przepustu w Jędrzejowicach

14 września br. odebrana została inwestycja drogowa pn.: „Przebudowa przepustu drogowego w ciągu drogi powiatowej nr 2879D w Jędrzejowicach”.

Zakres robót budowlanych w ramach inwestycji oprócz przebudowy przepustu obejmował także odtworzenie nawierzchni drogi, wyprofilowanie, oczyszczenie i umocnienie skarp oraz dna koryta rzeki Czarna Woda.

Wykonawcą robót była firma Plus Invest Piotr Żygadło Sp. J. z Żerniki Wrocławskie.

Koszt inwestycji wyniósł 588 tys. złotych, ale w 60% sfinansują ją środki pozyskane przez powiat z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

przepust tablica